Rekrutacja 2023/2024 Absolwentom proponujemy 5 klas

OPIS KLAS

1 A – KLASA LINGWSTYCZNO- EKONOMICZNA

     To dobry wybór dla osób przedsiębiorczych, którzy interesują się zagadnieniami społeczno- ekonomicznymi i gospodarczymi,  odnajdują się w świecie liczb, dla osób o otwartym umyśle nie bojących się wyzwań naukowych, odkrywców śmiało zgłębiających nowoczesne technologie, chcących posługiwać się biegle językami obcymi. Jeżeli jesteś zainteresowany kierunkami  filologicznymi, ale też i ekonomicznymi,  chcesz zdobyć zawód odpowiadający wymogom rynku pracy – dokonałeś dobrego wyboru. Czy interesują Cię zasady ekonomii, funkcjonowania rynków kapitałowych, inwestowania, oszczędzania? Czy chciałbyś dowiedzieć się jak założyć własny biznes, a nawet  zagrać na giełdzie? Tutaj będziesz miał taką możliwość. A może ciekawi Cię geografia i fascynują języki obce? Być może jesteś zapalonym podróżnikiem?? Jeśli tak, to klasa  dla Ciebie!!

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język angielski, geografia, matematyka

Nauczane języki: I – j. angielski, II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański

Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język angielski, geografia

Przedmioty dodatkowe: język angielski w biznesie (elementy Business English)

1B – KLASA MEDIALNO- FILMOWA

     To klasa dla  osób chcących twórczo wyrazić siebie, kreatywnych, charyzmatycznych, z pasją!!!
Kariera w filmie, telewizji, radiu, gazecie lub portalu internetowym? Kontakt z innymi dziedzinami sztuki zapewnia szeroka oferta kulturalna szkoły: działania teatralne, filmowe,  próby poetyckie i muzyczne. U nas nagrasz film, teledysk, przeprowadzisz i udzielisz wywiadu, weźmiesz udział
w warsztatach filmowych i dziennikarskich  oraz będziesz współpracował z mediami. Po ukończeniu nauki w liceum możesz kontynuować edukację na kierunkach, m.in.: filmoznawstwo  i wiedza o nowych mediach, aktorstwo, zarządzanie kulturą i mediami, reżyseria, kreacja dźwięku i obrazu, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, kulturoznawstwo, na kierunkach humanistycznych i artystycznych. Jeśli lubisz pisać i chcesz zawsze być w centrum wydarzeń, jeżeli chcesz poznawać nowych ludzi, kreować wizerunki, zapraszamy Cię do klasy medialno -filmowej.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, język angielski , historia lub WoS

Nauczane języki:   I – j. angielski, II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański, j. rosyjski, j. włoski

Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język angielski, historia

Przedmioty dodatkowe: warsztaty dziennikarskie i filmowe

1 C – KLASA BIOLOGICZNO – CHEMICZNA W ELEMENTAMI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

     Dla tych , którzy chcą pracować z ludźmi i dla ludzi!
To propozycja skierowana do uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi, szczególnie biologią i chemią, chcących pomagać innym. W tej klasie poszerzysz swoją wiedzę nie tylko na zajęciach teoretycznych, ale także będziesz miał także możliwość udziału w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.  Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie do studiów na uczelniach medycznych ( kierunek lekarski, stomatologia, farmacja, fizjoterapia, analityka medyczna, kosmetologia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo). Możesz też studiować psychologię, pedagogikę, biologię, chemię , embriologię, biotechnologię, weterynarię czy dietetykę.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia

Nauczane języki:  I – j. angielski, II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański

Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, biologia, chemia

Przedmioty dodatkowe: język angielski w  medycynie

1 D – KLASA PRAWNICZO- LINGWISTYCZNA

Dla osób otwartych na świat i inne kultury, zainteresowanych językami obcymi!

     Chciałbyś biegle władać językiem obcym? Osiągnąć sukces zawodowy w międzynarodowych firmach? Podróżować i komunikować się bez barier językowych? A może interesuje Cię administracja i studia prawnicze? W tej klasie poszerzysz swoją wiedzę z zakresu historii prawa, poznasz podstawy prawa współczesnego, zastosowanie przepisów prawa w praktyce, będziesz uczestniczył w rozprawach sądowych oraz w spotkaniach z przedstawicielami takich zawodów jak: sędzia, prokurator, adwokat. Absolwenci tej klasy będą przygotowani również do podjęcia studiów na kierunkach filologicznych: filologia angielska, niemiecka, francuska, iberystyka, lingwistyka praktyczna i copywriting, humanistycznych: europeistyka, stosunki międzynarodowe, socjologia, politologia, dyplomacja, administracja oraz prawniczych: prawo, prawo pracy, polityka zatrudnienia, prawo własności intelektualnej i nowych mediów.

Rozszerzony poziom języków obcych umożliwia studia na uczelniach zagranicznych.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język angielski, język polski,  historia lub WoS

Nauczane języki:  I – j. angielski, II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański, j. rosyjski, j. włoski

Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język angielski, max(historia/WoS)

Przedmioty dodatkowe: historia państwa i prawa

1 E – KLASA SPOŁECZNO- PSYCHOLOGICZNA

„ Zmień swoje myśli, a zmienisz swój świat” – Norman Vincent Peale

     Jeżeli jesteś ciekawy świata, interesuje Cię tematyka społeczna, chcesz zrozumieć reguły rządzące otaczającą Cię rzeczywistością i chcesz zgłębić tajniki ludzkiej psychiki, a swoją przyszłość wiążesz ze środowiskiem prawa, biznesu, naukami społecznymi lub kierunkami socjologicznymi, pedagogicznymi i psychologicznymi albo po prostu, zamierzasz być aktywnym świadomym obywatelem świata, to klasa właśnie dla Ciebie!

     Ta klasa to propozycja skierowana do uczniów, którzy chcą pogłębić wiedzę z podstaw psychologii społecznej i komunikacji interpersonalnej oraz uzyskać wiedzę na temat psychiki, emocji, mowy ciała i radzenia sobie ze stresem. Jeśli chcesz pomagać innym odnaleźć siebie lub kreować postawy społeczne, lubisz pracować z ludźmi, jesteś wrażliwy na potrzeby innych, chcesz  poznać czynniki kształtujące osobowość i przygotować się do podjęcia do podjęcia studiów humanistycznych, prawniczych, politologicznych, społecznych, ekonomicznych, pedagogicznych……zapraszamy.

     Jeżeli interesuje Cię człowiek, jego emocje, psychika i natura, potrafisz słuchać i wyciągać z tego wnioski, jesteś dobrym obserwatorem, cechuje Cię wrażliwość i życzliwość, to profil społeczno- psychologiczny jest dla Ciebie.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, język angielski , biologia lub WoS

Nauczane języki:   I – j. angielski, II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański, j. rosyjski, j. włoski

Przedmioty punktowane:  język polski, matematyka, język angielski, max(biologia/WoS)

 

Możemy zaoferować dodatkowo realizowane w grupie międzyoddziałowej Warsztaty z zakresu historii sztuki z elementami rysunku architektonicznego.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Wiosenna przerwa świąteczna

    marzec 28 - kwiecień 2
Skip to content