BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Strona Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św. - ECPv4.6.23//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Strona Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św.
X-ORIGINAL-URL:http://www.staszic.ostrowiec.pl
X-WR-CALDESC:Events for Strona Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św.
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20190528T080000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20190528T170000
DTSTAMP:20260626T161634
CREATED:20190527T073322Z
LAST-MODIFIED:20190528T082653Z
UID:1937-1559030400-1559062800@www.staszic.ostrowiec.pl
SUMMARY:Rekordowa Frekwencja na Dniach Otwartych
DESCRIPTION:Dzień Otwarty cieszył się zainteresowaniem około siedmiuset uczniów młodszych roczników\, którzy odwiedzili mury „Staszica”. \nGospodarze powitali kolegów ze Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów krótkim programem artystycznym. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice: Agata Sobólska z kl.2B\, Angelika Orłowska i Klara Pytlakowska z kl.1 D. Dla licznie przybyłych gości zatańczył Szkolny Zespół Tańca „RED GO” prowadzony przez panią Monikę Żardecką\, która także przygotowała program artystyczny. Zebrani na hali sportowej mogli poczuć niepowtarzalną twórczą atmosferę panującą w LO Nr I\, czego dowód dali nagradzając artystów gromkimi brawami. \n      \n   \n  \n \n   \n   \n   \nPrzyszłych absolwentów Gimnazjum i Szkół Podstawowych serdecznie powitał Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I mgr Dariusz Kaszuba\, który krótko przedstawił ofertę edukacyjną szkoły. \n  \n   Nauczycielki języka polskiego pani Katarzyna Szczerbińska i pani Dorota Mączka wręczyły nagrody i dyplomy laureatom\, organizowanego od 2008 roku\, konkursu polonistycznego pt. „Język odbiciem Twojej kultury”. \n   \n \nNastępnie wszyscy przybyli uczniowie\, oprowadzani w grupach przez uczniów i nauczycieli: Katarzynę Mierzwińską-Cichosz\, Sławomira Ziębę\, Martę Sójkę\, Grzegorza Krysę\, Wiesławę grudzień\, Katarzynę Szczerbińską\, Macieja Krawczyka\, udali się do pracowni przedmiotowych\, w których odbyły się zajęcia pokazowe. \nGoście mogli podziwiać profesjonalnie urządzoną pracownię biologiczną\, w której znajdują się urządzenia multimedialne\, mikroskopy\, preparaty formalinowe\, hodowle ryb i roślin akwariowych. Uczniowie klas 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym i klasy 2b o profilu lingwistycznym rozszerzający biologię przygotowali ciekawe obserwacje i eksperymenty dotyczące cytologii i fizjologii roślin oparte o zjawiska osmozy. Kandydaci do LO Nr I mogli także sprawdzić swój poziom wiedzy i umiejętności z biologii biorąc udział w konkursie\, w którym nagrodami były talony na oceny celujące i bardzo dobre. Pokazy przygotowały panie Danuta Majewska i Jolanta Wojtas. \n   \n   \n  \n   Kolejną wyjątkową prezentację przygotowali uczniowie klasy 2c o profilu biologiczno- chemicznym wraz z nauczycielem chemii panią Urszulą Cędzikowską. Oprócz spektakularnych doświadczeń chemicznych wśród dymów\, węży z popiołu\, erupcji wulkanu\, produkcji pasty do zębów\, sztucznej krwi i wywoływania duchów z butelki\, odwiedzający mieli możliwość zdobycia „talonów na piątkę” za odpowiedzi na pytania zadawane podczas wykonywania eksperymentów. Aby pokazać\, że chemia to nie tylko laboratorium uczniowie przedstawili przyszłym kolegom zastosowanie chemii w życiu codziennym podczas pokazów kuchni molekularnej. Odwiedzający mieli możliwość spróbowania owocowego kawioru. \n   \n   \n   \n   \n   \n   Na prezentacjach z języków obcych na młodzież\, odwiedzającą naszą szkołę czekało mnóstwo atrakcji. Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów zostali powitani przez uczniów liceum we wszystkich językach\, jakie szkoła ma do zaoferowania\, a jest ich aż 6! Następnie młodzież podzielona na grupy przystąpiła do 2 konkurencji. Pierwszą z nich był quiz\, sprawdzający wiedzę na temat Anglii\, Francji\, Niemiec\, Włoch Rosji i Hiszpanii. Pytania sformułowane były w sposób ciekawy i nie zawsze poważny. Drugą natomiast był quiz kulinarny. Przedstawiciele grup z zasłoniętymi oczami mogli popróbować potraw z różnych krajów europejskich\, a ich zadaniem było odgadnięcie nazwy potraw oraz kraju\, z jakiego ona pochodzi. Rywalizacja była bardzo duża\, ponieważ do wygrania były kupony na ocenę ”bardzo dobry” w nowym roku szkolnym. Prezentacje przygotowały panie: Monika Borzym\, Beata Kot\, Wiesława Grudzień\, Joanna Gibalska\, Patrycja Kosmacińska\, Monika Żardecka. \n   \n   \n   \n   \n    Jeżeli masz duszę humanisty\, chcesz realizować swoje artystyczne pasje\, interesujesz się filmem i teatrem\, powinieneś wybrać jedną z klas humanistycznych z edukacją filmowo-teatralną i medialną – takimi słowami podczas „dnia otwartego” przywitali przybyłych gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych uczniowie klasy „filmowej” liceum Staszica. Specjalnie dla swoich młodszych kolegów przygotowali program artystyczny\, w którym chcieli podkreślić\, że jest to klasa dla ludzi kreatywnych i pełnych pasji\, klasa z tradycjami. Podczas programu zaprezentowano etiudy filmowe absolwentów „Staszica” nagrodzone na konkursach i festiwalach filmowych. Na żywo wystąpiła Aleksandra Sienniak tegoroczna maturzystka\, która niejednokrotnie uświetniała liczne akademie i konkursy wspaniałymi aranżacjami na skrzypce znanych utworów muzyki filmowej (tym razem wykonała utwór z filmu „Moulin Rouge”. Uczniowie klasy pierwszej „D” przygotowali natomiast konkurs filmowy\, a „gwoździem” programu był występ szkolnego zespołu „Independence” w składzie: Klara Pytlakowska – wokal; Kacper Czerwonka– gitara; Angelika Orłowska– perkusja\, wokal. \n   \n   \n   \,\,Historia nauczycielką życia” ta starożytna maksyma jest aktualna i w dzisiejszych czasach. Historia\, wiedza o społeczeństwie to przedmioty\, które pozwalają zrozumieć przeszłość\, teraźniejszość i prognozować przyszłość. Aby zachęcić młodszych kolegów do nauki tych przedmiotów\, w trakcie Dnia Otwartego\, uczniowie kl. I b pod opieką pani Jolanty Brody przygotowali konkurs historyczny. Uczniowie kl. VIII podstawowej i III gimnazjum wykazali się znakomitą wiedzą .W każdej z grup były historyczne \,\,perełki”\, które są marzeniem nauczyciela. Tak duża wiedza była nagradzana szóstkami i piątkami\, które na starcie\, we wrześniu\, będą wpisane do dziennika. Wychowanie w duchu poszanowania własnej Ojczyzny\, ale również akceptacji innych\, respektowania prawa i docenienia jego roli jest także przedmiotem zajęć z Historii państwa i prawa Polski\, która jest wykładana w naszej szkole. \n \n W sali nr 20 odbyły się prezentacje (12 wystąpień) promujących klasy matematyczne w ramach oferty dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum. „Wyzwania” prowadzenia spotkań podjęli się uczniowie klasy lingwistyczno-prawniczej: Wiktor Walerowicz\, Wiktoria Kasprzyk i Wiktoria Buglewska. W ramach prezentacji potencjalni\, przyszli uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć film\, promujący klasę matematyczną\, którego autorem jest tegoroczny absolwent\, Piotr Ćwikła\, uczeń klasy o tym właśnie profilu. Pokazana została także prezentacja multimedialna o złotej liczbie i ciągu Fibonacciego. Przybyli goście mogli wziąć również udział w quizie matematycznym\, w którym nagrodami były talony „na 6″ i na 5”. W kilku prezentacjach wystąpili również absolwenci klasy trzeciej A\, którzy wspominali swój pobyt i naukę w murach LO Nr I. Prezentację przygotowała pani Ewa Dębicka. \n   \n   \n   Prezentacja profili klas z możliwością rozszerzania geografii koncentrowała się na tematach związanych z perspektywami absolwentów naszego liceum na rynku pracy. Ukończenie tych klas daje możliwość realizacji planów związanych z możliwościami podjęcia takich studiów jak geoinformacja\, geoinformatyka\, geoinżynieria\, górnictwo otworowe\, inżynieria górnicza\, inżynieria i monitoring środowiska\, rewitalizacja terenów zdegradowanych oraz ekologiczne źródła energii. Ukończenia takich kierunków w połączeniu z nauka języków oferowanych w naszym liceum gwarantuje sukces na rynku pracy nie tylko krajowym\, ale i zagranicznym. \nPrzyszli uczniowie\, którzy zasilą szeregi licealistów „Staszka”\, mogli naocznie przekonać się\, że każdy z nich znajdzie w LO Nr I własną drogę edukacyjną\, a także będą mieli możliwość rozwijania własnych pasji\, zdolności i zainteresowań. \n
URL:http://www.staszic.ostrowiec.pl/wydarzenie/rekordowa-frekwencja-na-dniach-otwartych/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:http://www.staszic.ostrowiec.pl/wp-content/uploads/2019/05/do.jpg
END:VEVENT
END:VCALENDAR