Rekrutacja 2024/2025 Absolwentom proponujemy 4 klasy

OPIS KLAS

 

1 A – KLASA LINGWSTYCZNO- PRAWNA

Dla osób otwartych na świat i inne kultury, zainteresowanych językami obcymi!

     Chciałbyś biegle władać językiem obcym? Osiągnąć sukces zawodowy w międzynarodowych firmach? Podróżować i komunikować się bez barier językowych? A może interesuje Cię administracja i studia prawnicze? W tej klasie poszerzysz swoją wiedzę z zakresu historii prawa, poznasz podstawy prawa współczesnego, zastosowanie przepisów prawa w praktyce, będziesz uczestniczył w rozprawach sądowych oraz w spotkaniach z przedstawicielami takich zawodów jak: sędzia, prokurator, adwokat. Absolwenci tej klasy będą przygotowani również do podjęcia studiów na kierunkach filologicznych: filologia angielska, niemiecka, francuska, iberystyka, lingwistyka praktyczna i copywriting, humanistycznych: europeistyka, stosunki międzynarodowe, socjologia, politologia, dyplomacja, administracja oraz prawniczych: prawo, prawo pracy, polityka zatrudnienia, prawo własności intelektualnej i nowych mediów.

Rozszerzony poziom języków obcych umożliwia studia na uczelniach zagranicznych.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język angielski, język polski,  historia

Nauczane języki: II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański, j. włoski

Przedmioty punktowane: język polski, język angielski, matematyka, historia

Przedmioty dodatkowe: historia państwa i prawa

1B – KLASA MEDIALNO- FILMOWA

     To klasa dla  osób chcących twórczo wyrazić siebie, kreatywnych, charyzmatycznych, z pasją!!!
Kariera w filmie, telewizji, radiu, gazecie lub portalu internetowym? Kontakt z innymi dziedzinami sztuki zapewnia szeroka oferta kulturalna szkoły: działania teatralne, filmowe,  próby poetyckie i muzyczne. U nas nagrasz film, teledysk, przeprowadzisz i udzielisz wywiadu, weźmiesz udział
w warsztatach filmowych i dziennikarskich  oraz będziesz współpracował z mediami. Po ukończeniu nauki w liceum możesz kontynuować edukację na kierunkach, m.in.: filmoznawstwo  i wiedza o nowych mediach, aktorstwo, zarządzanie kulturą i mediami, reżyseria, kreacja dźwięku i obrazu, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, kulturoznawstwo, na kierunkach humanistycznych i artystycznych. Jeśli lubisz pisać i chcesz zawsze być w centrum wydarzeń, jeżeli chcesz poznawać nowych ludzi, kreować wizerunki, zapraszamy Cię do klasy medialno -filmowej.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, język angielski , WoS

Nauczane języki: II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański, j. włoski

Przedmioty punktowane: język polski, język angielski, matematyka, historia

Przedmioty dodatkowe: warsztaty dziennikarskie i filmowe

1 C – KLASA BIOLOGICZNO – CHEMICZNA W ELEMENTAMI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

     Dla tych , którzy chcą pracować z ludźmi i dla ludzi!
To propozycja skierowana do uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi, szczególnie biologią i chemią, chcących pomagać innym. W tej klasie poszerzysz swoją wiedzę nie tylko na zajęciach teoretycznych, ale także będziesz miał także możliwość udziału w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.  Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie do studiów na uczelniach medycznych ( kierunek lekarski, stomatologia, farmacja, fizjoterapia, analityka medyczna, kosmetologia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo). Możesz też studiować psychologię, pedagogikę, biologię, chemię , embriologię, biotechnologię, weterynarię czy dietetykę.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski

Nauczane języki:  II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański, język włoski

Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, biologia, chemia

Przedmioty dodatkowe: język angielski w  medycynie

1 D – KLASA SPOŁECZNO- PSYCHOLOGICZNA

„ Zmień swoje myśli, a zmienisz swój świat” – Norman Vincent Peale

     Jeżeli jesteś ciekawy świata, interesuje Cię tematyka społeczna, chcesz zrozumieć reguły rządzące otaczającą Cię rzeczywistością i chcesz zgłębić tajniki ludzkiej psychiki, a swoją przyszłość wiążesz ze środowiskiem prawa, biznesu, naukami społecznymi lub kierunkami socjologicznymi, pedagogicznymi i psychologicznymi albo po prostu, zamierzasz być aktywnym świadomym obywatelem świata, to klasa właśnie dla Ciebie!

     Ta klasa to propozycja skierowana do uczniów, którzy chcą pogłębić wiedzę z podstaw psychologii społecznej i komunikacji interpersonalnej oraz uzyskać wiedzę na temat psychiki, emocji, mowy ciała i radzenia sobie ze stresem. Jeśli chcesz pomagać innym odnaleźć siebie lub kreować postawy społeczne, lubisz pracować z ludźmi, jesteś wrażliwy na potrzeby innych, chcesz  poznać czynniki kształtujące osobowość i przygotować się do podjęcia do podjęcia studiów humanistycznych, prawniczych, politologicznych, społecznych, ekonomicznych, pedagogicznych……zapraszamy.

     Jeżeli interesuje Cię człowiek, jego emocje, psychika i natura, potrafisz słuchać i wyciągać z tego wnioski, jesteś dobrym obserwatorem, cechuje Cię wrażliwość i życzliwość, to profil społeczno- psychologiczny jest dla Ciebie.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, język angielski,  WoS

Nauczane języki:   I – j. angielski, II – j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański, j. włoski

Przedmioty punktowane:  język polski, język angielski, matematyka, biologia

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content