46. Olimpiady Języka Angielskiego – spektakularny sukces Faustyny Cieślik

Z prawdziwą dumą pragniemy poinformować, iż Faustyna Cieślik, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim uzyskała tytuł Finalisty etapu centralnego 46. Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższa Szkołę Języków Obcych im. S.B. Lindego w Poznaniu. Olimpiada jest prestiżowym konkursem o zasięgu ogólnopolskim i ze względu na wysoki poziom merytoryczny już na etapie szkolnym motywuje uczniów to zdobywania umiejętności językowych na bardzo wysokim poziomie.

     Sukces naszej uczennicy jest tym bardziej wyjątkowy, iż jako jedyna spośród uczniów szkół średnich nie tylko Ostrowca Świętokrzyskiego, ale również województwa świętokrzyskiego pokonała etap okręgowy i awansowała do etapu centralnego, uzyskując prestiżowy tytuł Finalisty.

     „ Jesteśmy dumni z osiągnięć Faustyny wiedząc, jaki ogrom pracy należało wykonać, by na ten sukces zapracować. Jako szkoła zawsze jesteśmy gotowi wspierać naszych uczniów, stwarzać możliwości i warunki do jak najlepszego rozwoju ich zdolności i talentów tak, aby mogli realizować swoje pasje, zdobywać laury i czerpać satysfakcję z osiągniętych sukcesów”, mówi dyrektor szkoły, pani Dorota Waliszczak.

Na sukces naszej Finalistki złożyły się nie tyko fenomenalna znajomość języka angielskiego na najwyższym poziomie, ale szeroko zakrojona wiedza z zakresu literatury, historii, geografii, kultury oraz zagadnień bieżących krajów anglojęzycznych, w szczególności Wielkiej Brytanii i USA. „ Już na etapie okręgowym byłam niezmiernie szczęśliwa, kiedy dowiedziałam się, że wynik z egzaminu pisemnego kwalifikuje mnie do udziału w egzaminie ustnym, ponieważ sporo pracy i wysiłku włożyłam w przygotowanie tej części Olimpiady,  w której liczył się nie tylko język, ale również konkretna wiedza z literatury i kultury Wielkiej Brytanii i USA.” Wynik 20 punktów na 20 możliwych sprawił, iż Faustyna znalazła się w etapie centralnym olimpiady, który ukończyła jako Finalistka 46. OJA.

     „Serdecznie gratulujemy tego sukcesu, jest to wielkie osiągnięcie i zasłużony laur dla naszej uczennicy”, mówi pani Wiesława Grudzień – nauczyciel języka angielskiego, pod której kierunkiem Faustyna przygotowywała się i pokonywała kolejne etapy konkursu. „ To była prawdziwa radość pracować z tak ambitną, zdolną i wytrwałą młodą osobą. Myślę, że nasza współpraca zakończona tak wspaniałym sukcesem pozostanie dla nas obydwu na zawsze pięknym doświadczeniem”.

Jesteśmy przekonani, że w kolejnych latach będziemy mogli się pochwalić równie spektakularnymi sukcesami naszych uczniów. Jako doświadczeni pedagodzy dołożymy starań, aby stworzyć optymalne warunki kształcenia ich umiejętności na każdym poziomie oraz rozwijania talentów i pasji, co niewątpliwie przyczynia się do wzmocnienia poczucia wartości młodych ludzi, ich szczęścia i zadowolenia.

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content