Światowy Dzień Walki z Depresją

Dbałość o wszechstronną edukację w tym o tą dotyczącą zdrowia psychicznego od lat jest jednym z  atutów naszej szkoły. Profilaktyka i promowanie zachowań prozdrowotnych jest wpisana do cyklicznych, kalendarzowych spotkań psychoedukacyjnych.

W dniu 23.02.22 na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, tak też było i u nas. Na warsztatach prowadzonych przez psychologa szkolnego Annę Adamską młodzież pracowała nad sporządzeniem osobistej listy zasobów psychicznych mających za zadanie ochronę kształtującej się osobowości młodego człowieka przed depresją. Czy można sobie pomóc? Jak sobie radzić z niepowodzeniami i obniżonym nastrojem? Co zrobić, gdy wszystko wydaje się bez sensu?

     Na te i inne pytania natury zdrowotnej i egzystencjalnej szukamy niezmiennie odpowiedzi. Celem szkolnych spotkań psychoedukacyjnych jest wyposażenie uczniów w solidną wiedzę o naturze emocjonalnej i drogach szukania pomocy – co niewątpliwie jest wielką siłą, zasobem i wsparciem. Depresja – to nie lenistwo, nie styl życia, nie wybór – to choroba.

  

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content