Dzień Bezpiecznego Internetu – relacja

     W związku z ogólnopolską akcją Dzień Bezpiecznego Internetu, w dniach 13-24 lutego, w „Staszicu” odbyły się zajęcia dla klas pierwszych, pod hasłem DZIAŁAJMY RAZEM

     Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

     Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

     Nasza szkoła jako lokalny organizator Dnia Bezpiecznego Internetu bierze udział w przedsięwzięciu już po raz osiemnaasty. Opiekunem akcji jest nauczycielka informatyki Pani Marta Sójka.

     Na lekcjach informatyki uczniowie klas pierwszych zapoznali się z przydatnymi adresami WWW, pod którymi można znaleźć informacje nt. bezpieczeństwa w Sieci.

     Uczniowie klas pierwszych, w wybranych zespołach, wykorzystując wiadomości merytoryczne na stronie projektu www.saferinternetday.pl, wykonali projekty plastyczne plakatów:

klasa A:

  • Domagalska Małgorzata, Ludynia Magdalena, Mikos Kamila

klasa B:

  • Kołbut Maja, Podgórska Paulina, Jarzębak Julia, Salamon Julia, Stolarka Sandra

 

klasa C:

  • Paluch Mikołąj

klasa D:

  • Curyło Lena, Dwojak Karolina

klasa E:

  • Dróżdż Małgorzata, Kałuża Eliza, Karpacka Sandra, Polak Maja

klasa F:

  • Budnik Weronika, Cupriak Natalia, Kwiatkowska Aleksandra, Wojciech Wiktoria, Zdyb Natalia

Po zakończeniu akcji, szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w akcji.

Zaświadczenie dla Szkoły

Organizator Marta Sójka

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content