LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dzień Bezpiecznego Internetu – relacja

Dzień Bezpiecznego Internetu

W związku z ogólnopolską akcją Dzień Bezpiecznego Internetu, w dniach 11-21 lutego, w „Staszicu” odbyły się zajęcia dla klas pierwszych, pod hasłem DZIAŁAJMY RAZEM, nt. zagrożeń Internetu, zachowania zasad bezpieczeństwa, Netykiety, Cyberprzemocy.

W dniu 19 lutego, w sali teatralnej odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami PKP: Panią aspirant Anną Wasilewską, która w sposób szczegółowy poinformowała młodzież klas pierwszych o rodzajach przestępczości w sieci oraz grożących za tego typu przestępstwa karach z KC i KK.

Zaproszonych gości, nauczycieli oraz uczestników spotkania przywitał Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Kaszuba.

Młodzież klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica, jako lokalnego organizator Dnia Bezpiecznego Internetu już trzynasty raz bierze udział w tego typu zajęciach. Organizatorem akcji w szkole jest nauczycielka informatyki Pani Marta Sójka.

Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z przydatnymi adresami WWW, pod którymi można znaleźć informacje nt. bezpieczeństwa w Sieci.

Uczniowie klas pierwszych, w wybranych zespołach, wykorzystując wiadomości merytoryczne na stronie projektu www.saferinternetday.pl, wykonali projekty plastyczne plakatów:

klasa 1B:

  • Potrząsaj Karolina, Rdzanek Klaudia, Wrona Ewa, Kijewska Agata, Koperska Weronika, Środoń Aleksandra, Wójtowicz Weronika

klasa 1C:

  • Różalska Wiktoria, Stachula Aleksandra, Grzesik Julia, Mucha Wiktoria

klasa 1D:

  • Dwojewska Martyna,

klasa 2A:

  • Izabela Salamon, Ścibisz Paulina

Po zakończeniu akcji, szkoła otrzyma Zaświadczenie Uczestnictwa

Zaświadczenie dla Szkoły

Organizator Marta Sójka

Rekrutacja na rok 2022/2023 Przejdź »                     Propozycja klas pierwszych Przejdź »
close
Skip to content