Dzień Otwarty w Staszicu – relacja

     20 maja uczniowie wraz z nauczycielami Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu zaprosili do swojej szkoły młodzież z klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodziców. Każdy, kto odwiedził ostrowieckiego Staszica miał możliwość zwiedzania szkoły, porozmawiania z nauczycielami i uczniami, zapoznania się z bazą dydaktyczną i ofertą programową. Atrakcji nie brakowało!

     W progach szkoły gości witała para królewska : król Karol III i królowa Camilla.

 

 

  

     W salach można było przyjrzeć się lekcjom: fizyki, matematyki, geografii, a na chemii „poczuć chemię do Staszka” robiąc ciekawe doświadczenia. Na biologii czekało na wszystkich prawdziwe serce!

   

  

     Quizy językowe, literackie i filmowe, prezentacje historyczne , degustacje potraw pochodzący z krajów, których języki nauczane w liceum – uatrakcyjniły sobotnie spotkanie. Zwiedzający Staszica mieli okazję zobaczyć jak wiele pasji można rozwijać w liceum , sprawdzać się w licznych konkursach i olimpiadach, zdobywając na nich wysokie noty, trenować na hali sportowej i odnosić sukcesy na różnych zawodach sportowych, szlifować języki obce, a potem wziąć udział w wyjazdach zagranicznych, grać na instrumentach, śpiewać, a w szkolnym wolontariacie pomagać potrzebującym i odkrywać, że dobro jest proste.

 

 

 

Po prostu – w Staszicu zawsze wiele się dzieje! Każdy może stać się częścią tej fantastycznej społeczności i budować niepowtarzalną atmosferę liceum .Serdecznie zapraszamy!

Ośmoklasistom życzymy powodzenia na nadchodzących egzaminach a ich rodzicom zwiększonej cierpliwości !

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja, nauczyciele i społeczność szkolna LO Nr I 

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content