LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dzień Patrona Szkoły

Dnia 3 kwietnia o godzinie 11.45 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy 1 D, 2 B oraz 2 C.

Program artystyczny pełen istotnych informacji oraz adekwatną do tematyki dekorację sali przygotowały panie: Eliza Firmanty i Monika Żardecka.

Na uroczystość przybyli: Pan Dyrektor Dariusz Kaszuba,nauczyciele i uczniowie  klas pierwszych i drugich.

   Uczennice biorące udział w akademii (Natalia Lewicka, Aleksandra Sternik, Julia Połetek z klasy 1 d oraz Natalia Ceglarska i Weronika Forma z klasy 2 B) przybliżyły swoim kolegom i koleżankom sylwetkę patrona szkoły.

Przedstawiły fakty z życia Stanisława Staszica, jego poglądy dotyczące edukacji i życia politycznego kraju. Uczennica Natalia Lewicka z wielkim uczuciem zacytowała fragmenty wierszy, jakie o naszym patronie stworzyli ówcześni poeci oraz przypomniała najważniejsze cytaty z jego dzieł.

Następnie opowiedziano historię powstania naszej placówki oświatowej i wymieniono sukcesy jej uczniów i absolwentów.

W podsumowaniu przedstawiono zasługi tego wszechstronnego działacza politycznego i pisarza epoki oświecenia.

Uzdolnieni artystycznie uczniowie i uczennice z klas: 1 D ,2 B i 2 C (Aleksandra Pawlik, Dawid Nowak, Andżelika Orłowska, Kacper Czerwonka) ubarwili program akademii, grając utwory muzyczne na pianinie i gitarze oraz śpiewając piosenki o tematyce dotyczącej życia szkoły.

   Na zakończenie akademii głos zabrał Pan Dyrektor, który odniósł się do życiorysu patrona szkoły i wspomniał o najnowszych sukcesach uczniów naszej szkoły.

Fot. Izabela Otręba

Rekrutacja na rok 2022/2023 Przejdź »                     Propozycja klas pierwszych Przejdź »
close
Skip to content