Erasmus +

     Dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim uczestniczyli w Wymianie Młodzieżowej programu ERASMUS+.

     Martyna Polak, Olaf Kita, Jakub Słowiński spędzili czas w Torano di Borgorose we Włoszech, natomiast Natalia Kita i Maciej Kwiatkowski uczestniczyli w wymianie w Bremen w Niemczech.

     Pobyt we Włoszech w ramach projektu „TRAP: Torano Rural Awareness Path” prowadzony był przez organizację Associazione Casa Bella. Uczestnicy wymiany mieli okazję poznać siebie , swoją społeczności, promować lokalne cuda natury i rozwiązywać lokalne problemy. Uczestnikami projektu byli młodzi ludzie z Włoch, Chorwacji i Polski. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło uczniom zwiedzanie Rzymu, Rieti oraz okolicznych miasteczek, jak również udział w obchodach lokalnych wydarzeń historycznych.

     Wymiana w Bremen, w Niemczech , została zorganizowana przez Mostar Friedensprojekt, a celem projektu była edukacja w zakresie radykalizacji, dyskryminacji, rasizmu i nacjonalizmu.  Specyfika projektu pozwoliła reprezentatom z Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Armenii, Grecji, Bułgarii, Polski oraz Północnej Macedonii na swobodną ekspresję własnych myśli, emocji, przemyśleń za pośrednictwem sztuki – rysunku, muzyki, zdjęć czy tańca. W czasie różnorodnych zajęć uczestnicy projektu mieli okazję do wymiany personalnych doświadczeń, poznania i zrozumienia innych kultur oraz problemów dotykających osoby wyznające inne religie, mieszkających innych krajach, pochodzących z innych środowisk czy krajów.

     Jak podkreśla dyrektor szkoły Dorota Waliszczak, udział uczniów liceum w projekcie, był nie tylko okazją rozwijania umiejętności językowych, ale także lekcją kultury, tolerancji i dialogu z innymi narodami.

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content