Europejski Dzień Języków

     Zgodnie z tradycją naszej szkoły  w dniu 26 września 2022 r. obchodziliśmy w Europejski Dzień Języków. Ideą przyświecającą temu wydarzeniu jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

     W ramach lekcji języka obcego przypadających w tym dniu uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach, poszerzających ich kompetencje językowe oraz wiedzę na temat kultury krajów danego obszaru językowego. Odbył się turniej SCRABBLE w językach angielskim i niemieckim oraz Konkurs wiedzy o życiu  królowej Elżbiety II, upamiętniający tą historyczną postać.

     Nauczyciele zadbali również, by to święto było szczególnie atrakcyjne: stoiska dekorowały flagi, plakaty, balony oraz rekwizyty właściwe dla kultury poszczególnych krajów. Nie zabrakło również charakterystycznych dla danego kręgu kulturowego przekąsek i napojów, co stało się fantastyczną okazją do poznania smaków świata. Degustację umilały utwory muzyczne w różnych językach.

  

     Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także foto-budka z języka niemieckiego, w której chętnie fotografowali się nie tylko „germaniści”.

     Dzień ten szczególnie zapisał się w życiu szkoły, do czego niewątpliwie przyczynił się otwarty charakter przedsięwzięcia. Uczniowie, zachwyceni zaproponowaną formułą obchodów święta, chętnie zaangażowali się w przygotowanie atrakcji pełnych kolorów, smaków i zapachów.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Wiosenna przerwa świąteczna

    marzec 28 - kwiecień 2
Skip to content