Franciszek Sieradzki -finalistą Olimpiady Języka Angielskiego w Poznaniu

    W dniach 22-24 marca 2024 odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Franciszek Sieradzki, uczeń klasy 4B Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św., po pomyślnym przejściu przez wszystkie etapy Olimpiady i pokonaniu prawie 45 tysięcy uczestników z całej Polski, zdobył tytuł Finalisty konkursu. Osiągnięcie Franka jest szczególnie wyjątkowe, zważywszy, że tytuł laureata uzyskuje 20 najlepszych uczestników, a żeby zostać finalistą należy uzyskać minimum 75% punktów możliwych do zdobycia w finale. Tytuł ten zwalnia ucznia Staszica z egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, z gwarantowanym wynikiem 100%, jak również daje  uprawnienia  do przyjęcia na wiele kierunków studiów z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego

     Ostatni etap Olimpiady wymagał od Franciszka znajomości zagadnień leksykalnych i gramatycznych języka angielskiego na poziomie C2 (czyli takim, jakim posługują się jego rodzimi użytkownicy) oraz bardzo szerokiej wiedzy z zakresu historii, geografii, kultury i literatury krajów anglojęzycznych.

  

     Pomocą w przygotowaniu do kolejnych etapów tegorocznej edycji konkursu oraz gromadzeniem potrzebnych materiałów zajęła się mgr Izabela Dziewirz, natomiast nad organizacją Olimpiady czuwała mgr Eliza Firmanty.

  

     Franciszek, dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu, ciężkiej pracy i niezwykłej wiedzy, udowodnił, że w języku angielskim jest najlepszym w szkole i jednym z najlepszych w kraju!

Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content