Grudzień pełen akcji charytatywnych w Liceum Ogólnokształcącym Nr I

     Akcje charytatywne przeprowadzane w szkole odgrywają dużą rolę – uczą życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Pragniemy, aby uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica dostrzegali ludzi, którzy potrzebują pomocy – wyjaśnia p.o. dyr. szkoły Dorota Waliszczak, dziękując uczniom za ich wielkie zaangażowanie.

     Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, kiedy warto podzielić się tym, co mamy, z tymi najbardziej potrzebującymi. Społeczność uczniowska i grono pedagogiczne,  jak co roku, w tym szczególnym czasie przyłączyli się do wielu akcji charytatywnych. 6 i 7 grudnia uczniowie klasy 3Cp pod opieką wychowawcy p. Jolanty Wojtas zorganizowali kiermasz, którego celem było wsparcie Ani, koleżanki z klasy, która w listopadzie przeszła operację dającą jej szansę na odzyskanie sprawności lewej nogi. Obecnie Ania przechodzi kosztowną rehabilitację, dzięki której będzie mogła powrócić do pełni sił. Zebrane pieniądze zostały przekazane mamie Ani podczas spotkania wigilijnego.

     Z inicjatywy Samorządu Szkolnego oraz jego opiekunów, p. Moniki Borzym i p. Justyny Walczak, odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Celem kiermaszu była pomoc Gabrysi Dorockiej, która cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Fundusze, które udało nam się zebrać podczas kiermaszy oraz zbiórek, zostały przekazane cioci i dziadkowi Gabrysi.

     Członkowie Samorządu Uczniowskiego: Julia Orczyk, Maciej Kwiatkowski oraz Paweł Szczygieł  pod opieką p. dyrektor Doroty Waliszczak i p. Katarzyny Cichosz przekazali paczki pełne słodyczy ofiarowanych przez społeczność szkolną dla podopiecznych Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasz Dom” w Denkowie.

Po raz kolejny uczniowie liceum pokazali wielkie serca i chęć niesienia pomocy innym.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content