II miejsce Julii Jarzębak w Międzynarodowym Konkursie Piosenki Francuskiej

     26 maja 2023 roku uczennica LO Nr I im. St. Staszica – Julia Jarzębak wyśpiewała II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Piosenki Francuskiej, który w tym roku odbył się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. 

     Był to ostatni etap wokalnych zmagań miłośników piosenki francuskiej podczas którego Julia, jako jedna z sześciorga laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Piosenki Francuskiej w Krakowie, reprezentowała Polskę.

     Wydarzenie zostało zrealizowana przez organizację Alliance Française w Bańskiej Bystrzycy oraz Ambasadę Francji na Słowacji i Instytut Francuski w Bratysławie.

     Polska reprezentacja odniosła duży sukces w kategorii do 18 lat, do którego przyczyniła się Julia wykonując trudną i ambitną piosenkę Dalidy „Je suis malade, plasując się na II pozycji. 

     Festiwal, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością, ma na celu skupianie wokół sceny młodych miłośników śpiewania w języku znad Sekwany i promowanie tego niezwykle pięknego języka i jego melodyjnego brzmienia. 

     Julia, która jest solistką studia „Pandora” , językowo została przygotowana przez p. Karinę Kateusz-Dominik, nauczycielkę języka francuskiego. 

Gratulujemy Julia i życzymy kolejnych sukcesów. 

 

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content