Marzec – miesiącem Frankofonii – kinowa lekcja j.francuskiego

     Marzec to szczególny miesiąc, w którym język francuski oraz kultura krajów frankofońskich obchodzą swoje święto. W tym roku (tak jak i w poprzednich latach) uczniów naszego liceum, uczących się języka francuskiego, czeka wiele atrakcji.

     Pierwszą z nich było wyjście do kina na przedpremierowy pokaz filmu „Le Petit Nicolas-Qu’est-ce qu’on attend pour être heureux” czyli krótko mówiąc „Szczęście Mikołajka”.

     Dzięki współpracy z Instytutem Francuskim,  szkoły należące do sieci szkół RESA, w tym nasze liceum, otrzymały zaproszenie od ambasadora języka francuskiego w Polsce pani Sylvie Maury, do udziału w poznaniu  historii powstania Mikołajka we francuskiej wersji językowej. Korzystając z tej okazji,  2 marca 2023 roku, frankofile Staszka wzięli udział w projekcji filmu w kinie Etiuda, który został wyświetlony  w wersji oryginalnej specjalnie dla naszej szkoły. „Szczęście Mikołajka” to nie tylko pełna humoru i zwariowanych przygód opowieści o pewnym chłopcu ale upamiętnienie twórców popularnego na całym świecie bohatera, który bawi i wzrusza zarówno młodych jak i starszych wielbicieli.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content