Matematycy ze „Staszica” liderami w Maratonie Matematycznym!

Celem Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony) jest dobre przygotowanie uczniów do matury na poziomie rozszerzonym, poprzez wielokrotne powtarzanie i rozwiązywanie zadań utrwalających, rozumienie podstawowych pojęć i stosowanie podstawowych algorytmów z zakresu podstawy programowej kształcenia matematycznego na poziomie rozszerzonym.

Organizatorami Maratonu 2018/2019 była Politechnika Świętokrzyska, Fundacja im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Suchedniowie, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku -Zdroju.

Ze względu na bardzo zróżnicowany poziom wiadomości i umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych, Maraton przebiega w trzech kategoriach: A,B,C.

14 grudnia odbył się finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony).

Finalistami Maratonu zostali uczniowie klasy 3a:

Magdalena Cieśniewska (I miejsce w kategorii B)

Wojciech Żelazowski (wyróżnienie w kategorii B).

Uroczyste zakończenie Maratonu połączone z rozdaniem dyplomów i nagród odbyło się 6 stycznia 2019r. w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz pani mgr Ewie Dębickiej, która przygotowywała uczniów do konkursu.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Wiosenna przerwa świąteczna

    marzec 28 - kwiecień 2
Skip to content