Międzynarodowy Dzień Frankofonii – koncert

     Międzynarodowy Dzień Frankofonii obchodzony jest rokrocznie na całym świecie 20 marca. Święto upamiętnia powstanie Międzynarodowej Organizacji Frankofonii w 1967 roku i ma na celu promocję języka francuskiego, zwyczaje oraz kulturę francuską. W tym dniu odbywają się koncerty, wystawy artystyczne, spektakle teatralne, konferencje. Obchody związane są z integrowaniem środowisk francuskojęzycznych oraz upowszechnianiem wiedzy dotyczącej różnorodności kulturowej.

     W tym roku celebrowanie tego święta w naszym liceum przebiegało w dwóch etapach. W pierwszej części uczniowie uczący się języka francuskiego wzięli udział w niezwykłym spotkaniu z François Martineau, artystą francuskim, który w podbił serca Polaków, biorąc udział w programie „Mam Talent”.

 

     Po krótkim, kameralnym koncercie był czas na interakcję z artystą. Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania, chcąc uzyskać jak najwięcej informacji i tym samym jak najdłużej zatrzymać Franciszka w murach naszej szkoły. Sami też wyszli z propozycją zaproszenia naszego gościa na drugą część obchodów Dnia Frankofonii. I udało się, za co mu serdecznie dziękujemy!

     Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy wsparli organizację koncertu: Państwa Renaty i Piotra Potockich, Pani Edyty Ogłazy.

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content