„Na Cztery Łapy” – pamiętamy o zwierzakach

Szkolna akcja „Na cztery łapy” zorganizowana przez działającą na terenie LO Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św. grupę wolontariacką, którą tworzą uczniowie klasy IIIA pod opieką wychowawczyni p. Doroty Mączki, dobiegła końca.Przypominamy, że to już VI edycja i na pewno nie ostatnia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, akcja polegała na zbiórce karmy, tym razem dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Rudnik, i trwała od października do listopada 2022 roku. Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 100kg karmy. Jak w poprzednich latach mottem przewodnim akcji były słowa: „Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

Ta inicjatywa to już jesienna tradycja naszej szkoły! W imieniu wolontariuszy klasy IIIA i opiekunki grupy oraz „bezdomniaków” serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości życia naszych czworonożnych przyjaciół, przynosząc karmę lub biorąc udział w szkolnym kiermaszu.

Szczególne wyróżnienie należy się dla klas: 1B – 14kg, 3B – 8kg, 3C – 6,5 kg, 1C – 2kg oraz M. Mierzejewskiego z klasy 1D – 8kg. Wspólnie pokazaliśmy, że możemy wiele i że dużo dobrego dzieje się na terenie naszej szkoły. Dziękujemy!

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content