„Na Cztery Łapy” – pamiętamy o zwierzakach

     Szkolna akcja „Na cztery łapy” zorganizowana przez działającą na terenie LO Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św. grupę wolontariacką, którą tworzą uczniowie klasy II A pod opieką wychowawczyni p. Doroty Mączki, dobiegła końca. Przypominamy, że to już V edycja (IV edycję przerwała pandemia) i na pewno nie ostatnia. Podobnie jak w latach ubiegłych, akcja polegała na zbiórce karmy dla podopiecznych OSPZ Animals i trwała od 22 września do 22 października 2021 roku.

     Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 300kg karmy (317,445kg). Jak w poprzednich latach, tak i teraz mottem przewodnim akcji były słowa: „Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Ta inicjatywa to już jesienna tradycja naszej szkoły!

     W imieniu wolontariuszy klasy II A i opiekunki grupy oraz „bezdomniaków” z ostrowieckiego stowarzyszenia serdecznie dziękujemy wszystkim klasom a także indywidualnym osobom, które przyczyniły się do poprawy jakości życia naszych czworonożnych przyjaciół.

Szczególne wyróżnienie należy się dla klas i ich nauczycieli:

I B – 120kg; III Bg – 61,240kg; II A –  58,415 kg, w tym indywidualnie od: A. Kudas, N. Cymerys oraz wychowawczyni p. Doroty Mączki; I D – 32kg od: P. Kozieł, L. Rebusińskiej, K. Kończyk, K. Dudy; III Eg – 25kg; IA – 11kg; III Bp – 17,300kg, w tym indywidualnie od: M. Polak, J. Nalewaj; II C – 5kg, w tym indywidualnie od A. Smolińskiej; II D – 3,250kg od N. Szwed; II B – 1, 240kg od M. Roli oraz p. Sławomira Miszczuka – 3kg.

     Dla rekordzistów zbiórki p.o. Dyrektor Szkoły pani Dorota Waliszczak przewidziała nagrodę – niespodziankę. Wspólnie pokazaliśmy, że możemy wiele i że dużo dobrego dzieje się na terenie naszej szkoły.

Gorąco dziękujemy!

Grupa wolontariacka Staszica  „Na cztery łapy” oraz opiekun p.  Dorota Mączka
Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content