LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

„Na Cztery Łapy” – uczniowie ze Staszica działają na rzecz zwierząt

     Szkolna akcja “Na cztery łapy” zorganizowana przez działającą na terenie LO Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św. grupę wolontariacką, którą tworzą uczniowie klasy III D pod opieką wychowawczyni p. Doroty Mączki, dobiegła końca. Przypominamy, że jest to działalność zainicjowana przez naszą uczennicę Julię Malicką. III edycja, i na pewno nie ostatnia, polegała na zbiórce karmy dla podopiecznych OSPZ Animals i trwała od 16 października do 29 listopada 2019 roku.

     Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad PÓŁ TONY karmy. Jak w poprzednich latach mottem przewodnim akcji były słowa: “Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Śmiało możemy uznać tę inicjatywę za jesienną tradycję naszej szkoły!

 

 

     W imieniu wolontariuszy klasy III D i opiekunki grupy oraz „bezdomniaków” z ostrowieckiego stowarzyszenia serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, a także indywidualnym osobom, które przyczyniły się do poprawy jakości życia naszych czworonożnych przyjaciół.

Szczególne wyróżnienie należy się dla klas:

I D g – 146,075kg; I C g – 135kg; III A – 78kg; klasy drugie – 44kg; I C p – 43kg; I B g- 24kg; I B p – 21,795kg + 4,1kg od Julii Nalewaj; III D – 24,5kg + 2kg od Wojciecha Cieślika; I E g – 6kg.

      Dla rekordzistów zbiórki Pan Dyrektor Dariusz Kaszuba przewidział specjalne nagrody. Wspólnie pokazaliśmy, że możemy wiele i że dużo dobrego dzieje się na terenie naszej szkoły.

Gorąco dziękujemy: grupa wolontariacka Staszica „Na cztery łapy” wraz z opiekunką.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Wiosenna przerwa świąteczna

    Kwiecień 9 - Kwiecień 14