Narodowe Czytanie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2025

     W dniu 5 września 2025r. w naszym liceum ( LO Nr I im. St. Staszica) odbyło się Narodowe Czytanie

w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2025 pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. Akcja ta ma na celu popularyzację czytelnictwa, dbałość o język polski i wzmocnienie tożsamości narodowej.

     W tegorocznej edycji lekturą stały się poezje Jana Kochanowskiego, a w szczególności „Pieśni „, „Treny” oraz „Fraszki”.

     Utwory te w mistrzowski sposób zaprezentowali społeczności Staszica uczniowie klasy 4b: Kaja Górska, Julia Skuza ( prowadzące) oraz Julia Jarzębak, Julia Salamon, Zofia Ziółkowska, Sandra Stolarska, Zuzanna Sewruk i Błażej Serement ( lektorzy) pod opieką pań polonistek Doroty Mączki i Ewy Młodawskiej.

 

 

Nadchodzące wydarzenia
  1. Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna kl. 1-3

    czerwiec 22 @ 13:00 - 14:30
Skip to content