Nasze sukcesy w ogólnopolskim konkursie „ENGLISH ACE” zorganizowanym przez „JERSZ-ŁOWCY TALENTÓW”

     Dnia 25 marca 2022 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „English Ace”, zorganizowanego przez „Jersz- Łowcy Talentów”.

     Konkurs został przeprowadzony przez p. Elizę Firmanty – szkolnego koordynatora oraz p. Dariusz Kaszubę, a powodzenia w jego pisaniu życzył uczniom p. wicedyrektor Tomasz Kwiatkowski.

     Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas najmłodszych- kl. 1A( 4 uczniów),kl. 1B (14 uczniów), kl. 2C (2 uczniów) i kl. 2D( 5 uczniów).

     Do udziału zachęcili i przygotowywali uczniów ze swoich grup nauczyciele języka angielskiego- p. Dariusz Kaszuba, p. Eliza Firmanty, p. Sławomir Ziemba i p. Joanna Gawrońska.

     Dodatkowo w kolejnych tygodniach w miesiącu marcu uczniowie przystępujący do konkursu wzięli udział w zajęciach przygotowujących, prowadzonych przez p. Elizę Firmanty, rozwiązując i analizując arkusze z lat poprzednich, dostępne na stronie internetowej organizatora.

     Dnia 22 marca, przez 45 minut uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru i decydowali, czy opcje odpowiedzi są prawdziwe czy fałszywe. Wersja zadań dla klas 1 była odmienna od tych dla klas 2.

     Zakres materiału do konkursu obejmował: słownictwo, zwroty, w tym idiomy, konstrukcje gramatyczne, elementy fonetyki, synonimy, antonimy, itp. Wersja zadań dla klas 1 była odmienna od tych dla klas 2.

     W maju otrzymaliśmy wyniki konkursu. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, zwłaszcza pierwszoklasistów, którzy zajęli wysokie lokaty w województwie i kraju.

     Wśród klas pierwszych najlepsze wyniki uzyskały: dwie uczennice-z klasy 1A –Antonina Macias (86%) oraz z klasy 1B – Maja Barańska (86%), zajmując 4 miejsce w województwie.

     Pozostałe wysokie lokaty również są zasługą uczniów klasy 1B, Kinga Lipińska z kl. 1B zajęła 7 miejsce w województwie, Julia Cheba – 12, Agata Kania – 14,Zofia Zwolińska – 17,Wiktoria Górczyńska – 20,Alicja Kania – 23.

     Gratulujemy wychowawcy, p. Dariuszowi Kaszubie, tak wielu uzdolnionych wychowanków.

     Wśród klas drugich najlepsze wyniki uzyskała Aleksandra Smolińska z klasy 2C, (81%), zajmując 2 miejsce w województwie tuż po niej uplasowała się Kaja Podlodowska z klasy 2D (6 miejsce w województwie), Zuzanna Pietruszka z kl. 2D -10, Emilia Biernat – z kl. 2D -19, Jan Krzowski z kl. 2C – 24.

     Dyplomy za osiągniecie bardzo dobrych i dobrych wyników oraz nagrody rzeczowe dla uczniów zostaną im wręczone przez wychowawców w dniu 24 czerwca.

Tekst: E. Firmanty, zdjęcia D. Kaszuba

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content