Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!

     „Dziękujemy, że jesteś i wspólnie z nami tworzysz społeczność pamiętającą i dumną z Powstańców Warszawskich. Każdy wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy 78 lat temu poświęci swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.”

     Wiadomość o takiej treści wraz z aktywnym linkiem otrzymało ponad 120 uczniów „Staszica”, którzy 26 października wzięli udział w akcji BohaterON.

     Uczniowie  liceum wraz z nauczycielami, p. Dariuszem Kaszubą i p. Sławomirem Miszczukiem zapoznali się z ogólnopolską kampanią o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Ten ciekawy projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

     Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

     Uczniowie „Staszica” swoimi wpisami podziękowali  Powstańcom za Ich poświecenie i bohaterstwo podczas 63 dni walk w Powstaniu Warszawskim, dołączając do grona ponad 1. 400 000 uczniów z całego kraju i zagranicy.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content