LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Piknik „u Staszka”

„Piknik u Staszka” przyciągnął tłumy młodzieży aplikującej do liceum.

 18 maja LO NR I gościło w swoich progach uczniów. Przyszli licealiści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły podczas pikniku, który został zo szkół podstawowych i gimnazjalnychrganizowany przy pełnej współpracy nauczycieli i uczniów liceum.

   

Grillowane kiełbaski, piękna pogoda, wspaniała atmosfera pozwoliły na doskonałą zabawę.

   

   Nauczyciele i uczniowie „Staszica” przygotowali dla gości wiele atrakcji m.in.: przekąski z różnych regionów świata, quizy, gry plenerowe (boccia, krykiet itp.), pokaz pierwszej pomocy.

    

 

   Największe zainteresowanie budziły stanowiska przedmiotowe, przy których uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielem i przedstawicielem liceum, o profilach klasowych, atmosferze panującej w szkole, bogatej ofercie językowej (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański, włoski) oraz wyjątkowej ofercie zajęć rozwijających pasje młodzieży tj. warsztaty aktorskie, filmowe dziennikarskie, taneczne.

   

   

   Z zaciekawieniem słuchali o rozprawach sądowych, w których będą mogli uczestniczyć jako uczniowie „Staszica”, o warsztatach uniwersyteckich na których będą mogli poczuć się jak studenci i czerpać wiedzę od nauczycieli akademickich oraz o cyklicznie odbywających się wyjazdach edukacyjnych do Wiednia, Berlina czy Paryża.

   

   Gorącą atmosferę pikniku tworzyły również występy i pokazy zaproszonych gości: Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego „OSTO” oraz Studia Tańca i Rozwoju Ruchowego „ 3 Your Mind”. W programie artystycznym zaprezentowali się również uczniowie „Staszica” z zespołów: wokalno – instrumentalnego „Independence”, tanecznego „Red Goo” oraz Agata Sobólska w repertuarze wokalnym.

    

 

   Formuła piknikowa „Dnia Otwartego” przyjęta w „Staszicu” wzbudziła ogromne zainteresowanie gości , pojawiło się również wiele pytań dotyczących zbliżającego się kolejnego Dnia Otwartego, który odbędzie się w LO Nr I 23 maja bieżącego roku o godzinie 9.00 dla uczniów PSP i o godzinie 11.30. dla uczniów PG.

Fot. Izabela Otręba

Rekrutacja na rok 2020/2021 Przejdź »                     Propozycja klas pierwszych Przejdź »
close