Powiatowy konkurs geograficzny „Procesy wewnętrzne i zewnętrzne kształtują krajobraz Azji”.

     23 marca 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Stanisława Staszica odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu geograficznego dla uczniów szkól podstawowych. Konkurs wpisuje się w prawie 20 letnią tradycje organizacji konkursów przez „Staszica”

     W przeszłości organizowano zarówno konkursy dla uczniów szkól podstawowych naszego powiatu jak i konkursy międzypowiatowe o zasięgu wojewódzkim. Tegoroczny konkurs odbywający się pod patronatem Starosty Ostrowieckiego Pani Marzeny Dębniak nosił hasło przewodnie „Procesy wewnętrzne i zewnętrzne kształtują krajobraz Azji”.

     Konkurs dawał szanse wykazania się wiedza geograficzna uczniom klas 7 i 8 szkól podstawowych. Przygotowania do konkursu umożliwiły pogłębienie wiedzy geograficznej dotyczącej największego na Ziemi kontynentu.

     W konkursie uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, Nr 5, Nr 7, Zespołu przedszkolno Edukacyjnego „Szkoła z PasjA oraz Katolickiego zespołu Edukacyjnego. W sumie w konkursie uczestniczyło 16 uczniów szkól podstawowych powiatu ostrowieckiego. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu interaktywnego testu na komputerze. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce

Oskar Rogowski Bystroń uczeń PSP Nr 1

II miejsce exe quo

Ariel Wrubel uczeń PSP Nr 7

Jan Kaleta uczeń PSP Nr 1

III miejsce

Adam Szostak czeń PSP Nr 5

IV miejsce

Glibowska Rozalia uczennica PSP Nr 7

Gratulujemy zwycięzcom !

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content