Prezenty dla podopiecznych Nasz Dom

W Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica i w kolegiacie pw. Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. od początku Adwentu ruszyła akcja „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Miała ona na celu zorganizowanie upominków dla Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „NASZ DOM” w Ostrowcu Świętokrzyskim – Denkowie, który prowadzą Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.

     W kolegiacie stanęło Adwentowe Drzewko Dobroci, na którym znalazły się kolorowe serduszka z imionami dzieci, ich wiekiem oraz potrzebnymi danymi do upominków. Natomiast w liceum grupa wolontariuszy, wraz z samorządem oraz nauczycielami: Justyną Walczak, Moniką Borzym oraz ks. Witoldem Garbulińskim rozpoczęła zbiórkę: czapek, szalików, rękawiczek oraz słodyczy. W przygotowanie upominków dołączyli się także profesorowie, którzy ufundowali 7 plecaków.

 

19 grudnia 2022 r. paczki zostały przekazane dzieciom. We wspólnym spotkaniu wzięli udział Pani Dyrektor Dorota Waliszczak, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu Liceum Ogólnokształcące nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content