LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ślubowanie uczniów klas I

16 września 2019r. to szczególny dzień w historii Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Ostrowcu Św.    Rekordowa liczba 299 uczniów klas I złożyła w tym dniu ślubowanie na sztandar szkoły, zobowiązując się tym samym do: dbania o dobre imię klasy i szkoły, sumiennego wykonywania uczniowskich obowiązków, rzetelnej pracy w celu poszerzania wiedzy i umiejętności, otwartego patrzenia na świat, bycia kulturalnym, odpowiedzialnym za swoje czyny i wrażliwym na sprawy innych oraz pielęgnowania uczuć koleżeństwa, przyjaźni, miłości i tolerancji.

 

 

   Tę wyjątkową uroczystość poprowadziły uczennice klasy III- Julia Malicka i Agata Ogłaza.

   Część oficjalną uroczystości rozpoczął pan dyrektor Dariusz Kaszuba, podkreślając doniosłość wydarzenia. Uczniowie pięciu klas pierwszych gimnazjum oraz czterech po szkole podstawowej stali się właśnie pełnoprawnymi członkami najstarszej społeczności szkolnej w Ostrowcu Św. Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica liczy bowiem 113 lat. Ta bogata tradycja zobowiązuje. Pan dyrektor życzył młodym ludziom cierpliwości, wytrwałości, wzajemnej życzliwości i zapału do nauki.

Przed Wami szkoła doświadczenia- bo jak powiedział kiedyś Benjamin Franklin:

„szkoła doświadczenia kosztuje ale żadna inna nie potrafi lepiej wykształcić człowieka..”

Życzymy wam wszystkim- blisko trzystu nowym uczniom naszej szkoły – wytrwałości i powodzenia w zdobywaniu tego doświadczenia!

 

 

   W imieniu uczniów klas I przemówiła Diana Korzeniowska, podkreślając, że bycie uczniem tej szkoły to zaszczyt i zobowiązanie.

    Uroczystość ślubowania uświetnił montaż słowno –muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: pani Katarzyny Szczerbińskiej, Doroty Mączki, Wiesławy Grudzień i Ewy Młodawskiej. W świat poezji wprowadziły zebranych uczennice klas II i III: Weronika Kasprzyk, Agnieszka Grześkiewicz, Sylwia Wasińska, Klaudia Krakowiak, Weronika Opałka, Ewelina Zemsta oraz Paulina Nartowska. Program wzbogacono o muzyczno-wokalne aranżacje w wykonaniu Agaty Sobólskiej, Aleksandry Łojek, Zofii Mikołajczak, Urszuli Czerwiec i Angeliki Orłowskiej. Była okazja, by zaprezentowali się również utalentowani uczniowie klas I, a wśród nich Aleksandra Wiączek, Aleksandra Cybula oraz Patrycja Bis. Miłym akcentem był brawurowy występ szkolnego zespołu rockowego Independent. Szczególne podziękowania należą się niezawodnej grupie technicznej w składzie: Dominik Szczygieł, Bartosz Krupa, Kamil Zalewski i Krystian Ruszkawski.

 

 

   Podsumowując spotkanie, prowadzące uroczystość życzyły wszystkim uczniom radosnego odkrywania siebie i realizacji marzeń.

 

Drodzy pierwszoklasiści! Zdobywajcie szczyty! I rozwijajcie skrzydła!

 

Rekrutacja na rok 2022/2023 Przejdź »                     Propozycja klas pierwszych Przejdź »
close
Skip to content