LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Spotkanie z poezją francuską w LO Nr I im. St. Staszica

W dniu 7 marca w Liceum Nr I im. Stanisława Staszica odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Francuskiej „Zen Maz”.

Konkurs adresowany był do uczniów uczących się języka francuskiego. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Opatowie, Starachowicach, Wymysłowie i w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Uczestnicy prezentowali wiersze w języku francuskim autorstwa Pana ZEN MAZ mieszkającego na stałe w Montrealu, we francuskojęzycznej części Kanady i z sukcesem promującego język francuski.

W konkursie Jury przyznało następujące miejsca:

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE

– I miejsce Amelia Gawecka ze Szkoły Podstawowej nr 5

– II miejsce Maja CholewińskaLena GatkowskaWiktor SaracenAleksander Serafin z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie

– Wyróżnienia Wiktoria Ceglarska i Bernard Łapa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie

W KATEGORII SZKOŁY ŚREDNIE

– I miejsce ex aequoAnna Surma z LO im. B. Głowackiego w Opatowie oraz Natalia Domańska z LO Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św.

– II miejsceKarina Staniek z LO Nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Aleksandra Kwiecień z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach

– III miejsceJulia Gross z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, Julia Majewska z LO nr II i Wiktor Gałka z LO Nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Wyróżnienia: Oliwia Domańska (LO Nr III), Karolina Zakrzewska ( LO Nr III), Wiktoria Maj (LO Nr III), Maja Nowak (LO w Opatowie), Julia Ostatek (I LO Starachowice), Weronika Szczepanik (I LO Starachowice), Eliza Kozłowska (I LO Starachowice), Zuzanna Kosmala (I LO Starachowice)

Zwycięzcy otrzymali nagrody i gratulacje z rąk Pana Dyrektora Dariusza Kaszuby, a nauczyciele języka francuskiego: p. Alicja Samot, p. Beata Zwolińska-Kaptur, p. Edyta Kaptur i p. Karina Kateusz-Dominik podziękowania.

Sponsorami nagród byli Carrefour des Opinions z Montrealu, Credit Agricole oraz LO Nr I im. St. Staszica.

Pani Joanna Gibalska, organizatorka konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom za przygotowane interpretacje wierszy, a najmłodszym za dostarczenie dodatkowych miłych wrażeń i emocji.

Za pomoc w przygotowaniu konkursu podziękowania dla uczniów kl.1d: Oli Sternik, Magdaleny Krysy, Natalii Lewickiej, Julii Połetek, Klary Pytlakowskiej, Wiktorii Burek, Izabeli Otręby, Jakuba Gallewicza i Michała Serafina oraz dla chętnych dziewcząt z kl.3c, 2e , chłopców z kl. 2b i pani Donaty Maj.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że konkurs cieszył się tak dużą popularnością i że coraz więcej uczniów jest zainteresowanych językiem francuskim i sięga po poezję w oryginale.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Ferie zimowe

    Styczeń 27 - Luty 9