Spotkanie z przedstawicielem Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Bolesława Prusa

We wtorek 8 stycznia gościliśmy w naszej szkole pana Jakuba Rozwadowskiego przedstawiciela Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Bolesława Prusa.

Spotkał się z młodzieżą klas humanistycznych (dziennikarsko-filmowych), aby zaprezentować ofertę warszawskiej uczelni, a także przedstawić szczegółowo, na czym polega praca producenta oraz reżysera filmowego i telewizyjnego. Odwoływał się do własnych doświadczeń – pracował m.in. przy produkcji filmu W. Smarzowskiego „Wołyń” oraz takich programów jak „Koło Fortuny” czy „The Wall. Wygraj marzenia”, a także realizacji reklam telewizyjnych. Opowiadał o niuansach pracy na planie filmowym, w studiu telewizyjnym czy też przy produkcji reklam.

Wtorkowe spotkanie wpisuje się bez wątpienia w charakter pracy klas humanistycznych – należy nadmienić, iż kilka uczennic ze „Staszica” systematycznie pojawia się w roli statystów i epizodystów na planie filmowym serialu „Ojciec Mateusz”. Klasa III ma także na koncie udział w realizacji teleturnieju „Koło Fortuny”.

Wojciech Szymański

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content