Sukces recytatorski w Staszicu!

     W kwietniu 2021 r. odbyły się półfinały wojewódzkie i finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „ W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbruck”.

Celem konkursu były mi. in.: popularyzacja twórczości poetek obozowych z Ravensbruck oraz prozy poobozowej na bazie wspomnień byłych więźniarek KL Ravensbruck, propagowanie wśród młodego pokolenia postawy miłości do Ojczyzny, kształtowanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka oraz kulturę słowa, uczenie świadomego odbioru kultury czy zwrócenie uwagi na związek pomiędzy literaturą a życiem kraju i narodu.

     Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszego liceum znalazły się w  gronie zwycięzców półfinału dla województwa świętokrzyskiego VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „ W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”: Faustyna Cieślik z klasy 2cg została laureatką I miejsca na szczeblu wojewódzkim i finalistką konkursu oraz Eliza Bugajska z klasy 2bg została laureatką III miejsca na tym samym etapie.

 

     Uczennice samodzielnie dokonały wyboru materiału literackiego do recytacji fragmentów prozy i poezji („Piąta” M. Rutkowskiej – Kurcjuszowej, „Mury w Ravensbruck” D. Brzosko – Mędryk, „Nocna zmiana” H. Golczowej, „I boję się snów” W. Półtawskiej). Dziewczęta uczestniczyły w próbach organizowanych zdalnie pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Doroty Mączki oraz nagrały w szkole w obecności polonistki krótkie filmy prezentujące efekty pracy, które przesłały do koordynatora konkursu.

Faustyna Cieślik – recytacja poezji

Faustyna Cieślik – recytacja prozy

Eliza Bugajska – recytacja prozy

Eliza Bugajska – recytacja poezji

Laureatkom gratulujemy sukcesu!

 

 

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content