Sukces uczniów Staszica – awans do etapu okręgowego 47. Olimpiady Języka Angielskiego

     Miło nam poinformować, iż, podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie Staszica awansowali do etapu okręgowego 47.  Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższa Szkołę Języków Obcych im. S.B. Lindego w Poznaniu. Tegoroczny sukces przypisujemy Franciszkowi Sieradzkiemu z kl. 3B /opiekun mgr  Wiesława Grudzień/ oraz Janowi Skowronowi z kl. 4D / opiekun mgr Justyna Walczak/.

     Olimpiada Języka Angielskiego jest prestiżowym konkursem  o zasięgu ogólnopolskim i ze względu na  wysoki poziom merytoryczny już na etapie szkolnym motywuje uczniów do zdobywania umiejętności językowych na bardzo wysokim poziomie.

     Etap okręgowy obejmuje część pisemną i ustną. Obydwaj nasi uczniowie osiągnęli wysoki wynik z egzaminu pisemnego, który, według organizatorów, jest zbliżony, pod względem trudności, do wymagań, jakie stawiane są kandydatom na studia na filologię angielską. Uczniowie rozwiązują dwa testy gramatyczne (wielokrotnego wyboru i tłumaczeniowy), test słownictwa (wstawianie słów w luki), test czytania oraz globalny test luk (cloze test). Ostatnim składnikiem zestawu jest test wiadomości kulturowych (wielokrotny wybór), który dzieli się na część amerykańską i brytyjską. W etapie ustnym uczeń winien wykazać się wiadomościami z zakresu zagadnień współczesnych, historii i literatury Anglii i USA.

     W tym roku do etapu ustnego zakwalifikował się i przystąpił uczeń kl. 3B, Franciszek Sieradzki. Wspierając naszego ucznia w przygotowaniach do tak wymagającego egzaminu, trzymamy kciuki za wynik, który pozwoli Frankowi awansować do etapu centralnego.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content