Sukces w X Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Poszukiwanie Talentów” organizowany przez Wydział Fizyki UW

Uczennice Staszica zdobyły tytuł finalistów X Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”Weronika Tomczyk uczennica klasy 3A, Weronika Chrabąszcz uczennica klasy 3C i Maja Kowalska uczennica klasy 3 B.

Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 182 uczniów z całej Polski. Etap pierwszy, pisemny odbywał się online – uczestnicy rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania z zakresu fizyki. W drugim etapie konkursu przygotowywali prace w 4 kategoriach : pisanie o fizyce, fizyka i sztuka, fizyka dla najmłodszych i doświadczenia fizyczne. Komisje konkursowe oceniały pracę w powyższych kategoriach.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 32 uczniów szkoły ponadpodstawowej, który  odbywał się w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 25-27.05.23. Uczniowie odpowiadali na pytania ze wszystkich działów fizyki i prezentowali doświadczenia przed 4 komisjami.

  

 

To wielki sukces dla uczennic Staszica, w którym nie ma klas z rozszerzoną fizyką. Gratulujemy uczennicom i ich opiekunowi mgr inż. Agnieszce Koper .

Nadchodzące wydarzenia
  1. Akademia z okazji Dnia KEN

    październik 13
Skip to content