Sukcesy klasy humanistycznej

Sukcesy w ogólnopolskich konkursach literackich, olimpiadach przedmiotowych, a przede wszystkim w prestiżowych festiwalach filmowych, składają się na obraz funkcjonującej od ponad dziesięciu lat klasy HUMANISTYCZNEJ z edukacją FILMOWO-TEATRALNĄ w LO NR I im. St. Staszica.

Liczą się fakty…

Uczniowie klasy humanistyczno-filmowej mogą poszczycić się zwycięstwami w ogólnopolskich konkursach literackich i artystycznych, m.in. uczennica została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Młodych Polaków portret zbiorowy” zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury i Monolith Films pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego, a jej praca literacka została umieszczona w specjalnej publikacji (nadmienić należy, że w konkursie brało udział 600 uczniów, jej praca znalazła się w gronie 20 najlepszych). Do znaczących sukcesów należy także uzyskanie tytułu laureata w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mediach, którego finał miał miejsce na Uniwersytecie Warszawskim, a nagrodą było uzyskanie  prawa wolnego wstępu na kierunek „dziennikarstwo” Uniwersytetu Warszawskiego; w bieżącym roku sukces ten powtórzyła uczennica klasy pierwszej, zostając najmłodszą finalistką Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Młodzi, zdolni uczniowie Staszica, dali się już poznać na licznych ogólnopolskich festiwalach filmowych, gdzie z powodzeniem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami i zdobywali główne nagrody.

  • nagrodę główną w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „ANATOL – DYZMA – DULSKI. REAKTYWACJA” oraz  nagrodę specjalną Telewizji Polskiej podczas 19 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Form Dokumentalnych NURT w Kielcach.
  • Nagroda Specjalna w finale X Ogólnopolskiego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych  w Zielonej Górze organizowanym przez Ambasadę Francuską (maj 2014, 2016, 2018),
  • wyróżnienie  za udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Lektury w Kadrze” organizowanym przez LO „MIKRON” w Łodzi).
  • Czterokrotne zwycięstwo ( w tym trzy razy z rzędu 2017,2018,2019) w Ogólnopolskim Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Swoistym podsumowaniem działań klasy humanistyczno-filmowej było uzyskanie specjalnego Certyfikatu Artystycznego Klubu Filmowego za wyjątkowe zaangażowanie, pasję oraz świadomy udział w formach edukacji filmowej.

Uczniowie klasy dziennikarsko-filmowej w listopadzie 2018 przygotowali projekt 100 minut o niepodległości czyli Staszic dla „Niepodległej” i jako jedyna szkoła w powiecie , uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Klasowe spotkania świąteczne

    grudzień 22
Skip to content