LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Telewizyjne show z udziałem uczniów Staszica

Uczniowie LO Nr I im. Stanisława Staszica, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w nagrywaniu kilku odcinków kultowego teleturnieju – Koło Fortuny, również teraz – 4 marca, mieli okazję wziąć udział w jednym z nowszych, ale cieszącym się dużą sympatią widzów telewizyjnym show – Śpiewajmy razem. All Together Now!

 

Jest to program rozrywkowy, nadawany przez telewizję Polsat od 5 września 2018r. Biorą w nim udział muzyczni wykonawcy, którzy prezentują swoje umiejętności wokalne przed 100-osobową komisją jurorską, której kapitanem jest Beata Kozidrak. Im więcej jurorów wstanie z krzeseł i „zaśpiewa razem” z uczestnikiem, tym lepszy będzie jego wynik (każdy śpiewający juror, który dołącza do śpiewania, to jeden punkt dla uczestnika).

 

W jednym odcinku rywalizuje ośmiu zawodników, a najlepsi trafiają do tzw. Top 3. Uczestnik z najwyższą liczbą punktów automatycznie przechodzi do odcinka finałowego, a pozostała dwójka mierzy się w pojedynku. Do odcinka finałowego przechodzi w sumie dwóch uczestników.

 

Uczniowie Staszica towarzyszyli przy nagrywaniu „wiosennego” odcinka, który emitowany będzie już 20 marcao 20.30 w telewizji Polsat. Dla licealistów największym zaskoczeniem był fakt, że odcinek, którego emisja telewizyjna trwa około 66 minut, w studiu nagrywany jest aż 6 godzin! Zebrani mogli zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda praca na planie. Wcale nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać widzom przed telewizorem. Mimo iż ekipa jest bardzo zgrana i każdy wie, co w danej chwili musi robić, to niestety nie może się obyć bez powtórzeń niektórych ujęć.

Studio jest przestronne i nowoczesne. Na planie panuje miła, pogodna i lekka atmosfera, a twórcy, od których wręcz emanuje pozytywna energia – są niezwykle przyjaźni. Prowadzący program – Mariusz Kałamaga także poza kamerami okazał się przesympatyczną osobą. Swoim pozytywnym myśleniem i dobrym humorem zarażał wszystkich wokół, przez co zarówno widownia, jak i uczestnicy czuli się swobodnie. W każdym tego typu programie występuje osoba, jaką jest animator publiczności, czyli ktoś, kogo w telewizji nie widać, ale odgrywa bardzo ważną rolę. Zadaniem owej postaci jest kierowanie odpowiednimi reakcjami publiczności. Dzięki wesołemu i żywiołowemu usposobieniu animatora, entuzjazm udzielił się reszcie uczestników, przez co nagrywanie odcinka nie było jedynie pracą, a przede wszystkim świetną zabawą!

Podsumowując, wizyta w All Together Now była wspaniałą przygodą i niezwykłą zabawą. Uczniowie LO Staszica pragną zachęcić wszystkich czytelników Gazety Ostrowieckiej do obejrzenia odcinka programu z ich udziałem, jako publiczności.

 

PS

Już niedługo kolejny wyjazd na plan telewizyjnego show – tym razem będziemy oklaskiwać uczestników programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

 

Kinga Nowak

uczennica klasy III D LO Nr I im. St. Staszica

Rekrutacja na rok 2022/2023 Przejdź »                     Propozycja klas pierwszych Przejdź »
close
Skip to content