LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Uczniowie Staszica na lekcji historii w Auschwitz – Birkenau.

   W dniu 27.09.2019 r. chętni uczniowie klas trzecich oraz klas: 1d i 2c wzięli udział w wycieczce do Oświęcimia i Krakowa, zorganizowanej przez Panią Dorotę Mączkę i pod opieką Pana Mirosław Bocheńskiego oraz Pani Elizy Firmanty.

   Wycieczka, choć nie należała do tych służących zabawie i odpoczynkowi, okazała się bardzo wartościowa. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem historii tego miejsca. Jest ono dzisiaj swoistym pomnikiem pamięci niewinnych ludzi, którzy zginęli z powodu chorej ideologii. Równocześnie Muzeum Auschwitz-Birkenau jest ostrzeżeniem dla współczesnych, aby nie pozwolili na drugie tak brutalne, uwłaczające ludzkości zdarzenie w historii świata. Niełatwo jest słuchać o okrucieństwach, których się tam dopuszczano, dlatego w pamięci uczniów naszego liceum zostanie wiele szokujących obrazów. Taka żywa lekcja historii znacznie przybliżyła przeszłość naszego kraju i stała się okazją, by zrozumieć ówczesny świat oraz wojenne realia.

 

 

 

  

Na koniec dnia odwiedziny malowniczego miasta Krakowa pozwoliły uczniom na chwilę odpoczynku w uliczkach Starego Miasta.

Natalia Domańska
Kl. III d

Rekrutacja na rok 2022/2023 Przejdź »                     Propozycja klas pierwszych Przejdź »
close
Skip to content