VIII edycja ogólnopolskiego Konkursu Językowego „Faces of America”

     Uczniowie „Staszica” reprezentowali szkołę w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Językowego „Faces of America”. Konkurs ten jest unikalnym na skalę kraju wydarzeniem organizowanym przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS.

     Aleksandra Libuda, Konrad Lipiec i Brajan Kryszczyński z klasy III B, decyzją komisji konkursowej, zakwalifikowali się do II etapu konkursu, pokonując 84 drużyny z całego kraju.

     Ich zadaniem w pierwszym etapie konkursu było napisanie eseju w języku angielskim na temat: „Does emigration to the USA still make sense in Europe?”.

     Udział w II edycji konkursu uczniowie połączyli z udziałem w ciekawych prezentacjach dotyczących podróżowania, życia, pracy w USA, m.in.: Camp Leader: Work and Travel in the USA 2023, „Jak spełniłam swoje marzenia i wyjechałam do USA”. Mieli również okazję zwiedzić miasteczko akademickie w Lublinie, zdobyć cenne doświadczenie i motywację do doskonalenia umiejętności językowych oraz udziału w kolejnych konkursach.

Uczniów ostrowieckiego Staszica przygotowała do konkursu Wiesława Grudzień. Gratulujemy!!

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content