WAITRESS – dobrze „upieczony” spektakl

     Waitress – to kolejny  głośny amerykański musical, który trafia z broadwayowskiej sceny na deski polskiego teatru – Teatru Muzycznego Roma. Waitress „to musical bardzo współczesny, nie tylko jeśli chodzi o fantastyczną muzykę, charakterystykę postaci i znakomicie poprowadzoną fabułę. To spektakl, który równolegle grany jest w Warszawie, Londynie i Nowym Yorku”.

Po przerwie spowodowanej pandemią uczniowie klasy 3Ap oraz 1A i 1B Liceum Staszica mogli wreszcie zobaczyć niezwykły musical – czyli kolejną premierę w Teatrze Muzycznym Roma. Waitress okazał się nie tylko ucztą dla miłośników teatru, muzyki i tańca, ale przede wszystkim doskonałym przedstawieniem, które zostało przyjęte gorącymi brawami. Uczniowie Staszica, podobnie jak cała widownia, od początku dali się wciągnąć w intrygującą i jakże współczesną historię Jenny (w tej roli znakomita Agnieszka Przekupień) – młodej, atrakcyjnej kobiety, która próbuje wyrwać się z nieudanego małżeństwa, odzyskać wolność i możliwość samodzielnego decydowania o własnym losie. Były chwile wzruszeń, refleksji, ale także dużo momentów zabawnych. I chociaż był to spektakl inny od tych, do których przyzwyczaiła nas Roma – brak było przede wszystkim rozmachu znanego, np. z musicalu Piloci i Mamma Mia!, czy nośnych hitów z „Upiora w operze” – publiczność znakomicie przyjmowała wszystkie elementy inscenizacji: muzykę (oczywiście na żywo), kreacje wokalne i aktorskie, choreografię, scenografię i kostiumy.

     Waitress w Teatrze Roma to dobrze upieczony spektakl muzyczny. Musical dobry w swojej prostocie, poruszający i przepełniony humorem i ironią, to spektakl, któremu bliżej jest do „spektakli sceny dramatycznej, gdzie większy nacisk kładzie się na grę aktorską, niż na pióra i brokat”.

     Niezwykłym smaczkiem dla uczniów biorących udział w przedstawieniu była możliwość spotkania się z panią Agnieszką Przekupień – odtwórczynią głównej roli i porozmawianiu „na gorąco” o wrażeniach ze spektaklu.  Pani Agnieszka była tak miła, że zgodziła się na internetowy wywiad, który przeprowadziły z nią Julia Orczyk i Amelia Stępień – uczennice klasy 3Ap. „Podczas rozmowy, miałyśmy okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek z życia pani Agnieszki, poznać początki jej drogi artystycznej, a także porozmawiać z nią na temat spektaklu i relacji bohaterów sztuki”.

     Pani Agnieszka Przekupień jest osobą szczęśliwą i spełnioną, z pasją wykonującą swój zawód. Jak sama przyznaje, kiedy zobaczyła na Broadwayu Watress zapragnęła, by zagrać główną rolę. Obecnie to ją podziwiamy w roli Jenny na deskach Teatru Muzycznego Roma „Musical – mówiła w wywiadzie pani Agnieszka – to najpełniejsza forma spełnienia artystycznego  – czego się nie wypowie w dialogach, można dośpiewać w utworze, czego się nie dośpiewa, można dotańczyć”. Pani Agnieszka Przekupień podkreśliła, że było jej niezmiernie miło spotkać się z uczniami Staszica, którzy regularnie odwiedzają Teatr Roma.

(całość wywiadu możecie posłuchać na FB  – TV Staszic)

https://fb.watch/9YkNi7L7UF/

Wojciech Szymański

Nadchodzące wydarzenia
  1. Klasowe spotkania świąteczne

    grudzień 22
Skip to content