LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wakacje czas zacząć… – Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenie roku szkolnego odbyła się 19 czerwca 2019 roku. Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Prowadzące Aleksandra Łojek i Natalia Ceglarska z klasy II b przywitały dyrekcję szkoły, wychowawców, nauczycieli, rodziców oraz społeczność uczniowską.

 

 

 

            Następnie pan dyrektor Dariusz Kaszuba przedstawił osiągnięcia uczniów, zwrócił uwagę na fakt, że młodzież osiąga sukcesy w różnych dziedzinach; naukowych, sportowych i artystycznych, co świadczy o wielu możliwościach rozwijania pasji i zainteresowań w naszej szkole.

 

           Pan dyrektor najzdolniejszym uczniom wręczył świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne dla rodziców. Pokreślił również, że wysokie wyniki nauczania świadczą o wysiłku nauczycieli i młodzieży włożonym w proces dydaktyczny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            W części artystycznej mogliśmy podziwiać szkolne talenty. Jak wyglądają etapy tworzenia ucznia w zabawny sposób przedstawiła Weronika Kasprzyk z klasy IIB, a o szkolnych dylematach, przypominających rozterki Szekspirowskiego Hamleta, opowiedziała Paulina Smolińska z klasy IIB. Do tego, aby mieć serce dla szkoły zaś namawiała w swojej piosence Aleksandra Pawlik z klasy IIC. W liryczny nastrój wprowadziły utwory muzyczne, które wykonały: Agata Sobólska, Aleksandra Łojek i Zofia Mikołajczak. Wysłuchaliśmy także krótkiego występu zespołu „Independent”, który tworzą uczniowie z klasy ID.

 

 

 

 

 

 

 

 

          Na zakończenie dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i społeczność uczniowska usłyszeli życzenia udanych wakacji, radości, słońca i pogody ducha.

          W przygotowanie uroczystości byli także zaangażowani Agnieszka Grześkiewicz i Michał Jenda z klasy IIB. Dekoracje przygotowali uczniowie klasy IB: Wiktoria Buglewska, Natalia Ferens, Natalia Gromczyk, , Wiktoria Kasprzyk, Wiktor Walerowicz. Nad nagłośnieniem czuwali: Dominik Szczygieł, Kamil Zalewski, Krystian Ruszkawski, Bartosz Krupa.

Uroczystość została zorganizowana pod kierunkiem p. Katarzyny Szczerbińskiej, p. Ewy Dębickiej, p. Patrycji Kosmacińskiej.

Rekrutacja na rok 2022/2023 Przejdź »                     Propozycja klas pierwszych Przejdź »
close
Skip to content