Warsztaty – Ruch tektoniczny/ kontekst lokalny

     W listopadzie uczniowie klasy 1B wraz z wychowawcą p. Wojciechem Szymańskim wzięli  udział w warsztatach towarzyszących wystawie „Ruch Tektoniczny”, która poświęcona jest powojennej architekturze Ostrowca Świętokrzyskiego, w szerszym – środowiskowym, kulturowym i społecznym kontekście.

     Warsztaty zorganizowane zostały przez specjalistów z Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Celem ich jest przybliżenie wartości „naszego” regionu świętokrzyskiego, podkreślenie jego tożsamość i dziedzictwa kulturowego oraz uwrażliwienie na to, co jest wyjątkowe w „naszym” obszarze.

     Uczniowie klasy 1B znakomicie bawili się podczas warsztatów, łącząc przyjemne z pożytecznym. Dyskutowali, jak można zmienić otaczającą rzeczywistość, jak wpłynąć i zmodyfikować przestrzeń, jak będzie ona wyglądać w przyszłości. Wykazali się ponadto kreatywnością – analizowali i szukali odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ ma na nas przestań, jak oddziałuje na nasze samopoczucie.

     Na kanale TV Staszic możemy posłuchać wywiadu z prowadzącą warsztaty Panią Karoliną Scheibe-Skorczy

Link: https://www.facebook.com/100076498800872/videos/275245092162910

PS

Dziękujemy panu Kamilowi Kapturowi –  kierownikowi oddziału Pałac Wielopolskich za umożliwienie uczestniczenia w warsztatach.

PS2

     Już w najbliższym czasie – klasa 1B wybiera się na spacer po mieście z przewodnikiem, podczas którego przyjrzymy się wybranym budynkom powstałym w Ostrowcu Świętokrzyskim po 1945 roku. Ta niedoceniana część naszego dziedzictwa stanowi ważny składnik funkcjonalny współczesnego miasta.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Wiosenna przerwa świąteczna

    marzec 28 - kwiecień 2
Skip to content