LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wizyta w Krakowskim Teatrze Variete – „Frankestein” w j. ang.

     Znajomość języka angielskiego to obecnie „must have”, o czym doskonale wiedzą uczniowie naszej szkoły. Nauka tego języka odbywa się nie tylko na lekcjach, ale również poprzez angażowanie się młodzieży w różne typu przedsięwzięcia, takie jak konkursy i warsztaty językowe oraz wyjazdy do teatrów na spektakle w języku angielskim.

     4 marca 2020 roku do Krakowskiego Teatru Variete udali się uczniowie klas IBp i IDg z opiekunami: p. Dorotą Waliszczak, p. Wiolettą Szymczak, p. Katarzyną Szczerbińską, p. Mirosławem Bocheńskim.

  

     Młodzież miała okazję obejrzeć spektakl w języku angielskim „Frankestein” wyreżyserowany w oparciu o powieść angielskiej pisarki i poetki okresu romantyzmu Mary Shelley. Tragiczna historia naukowca-filozofa Wiktora Frankensteina usiłującego rozwikłać zagadkę śmierci wywołała zainteresowanie widowni. Na uwagę zasługują również gra młodych aktorów, muzyka, ruch sceniczny a także relacje z publicznością.

     Wyjazd do Krakowskiego Teatru Variete umożliwia nie tylko kontakt ze sztuką klasyczną, ale również  zapewnia doskonalenie umiejętności językowych.

Skip to content