Współpraca Liceum „Staszica” z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie

     Kontynuując współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, uczniowie klas biologiczno- chemicznych oraz klas społeczno-psychologicznych, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjno-wykładowych, przygotowanych przez pracowników naukowych UM Lublin. 

     30 marca odbyły się warsztaty psychologiczne w Collegium Academicum dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica, przygotowane przez dr Katarzynę Sidor, dr Joannę Milanowską, dr Grażynę Gwizdę i mgr Magdalenę Fryzę – pracowników naukowych UM Lublin Katedry Psychospołecznych Aspektów Medycyny i Neuropsychologii.

     Warsztaty dotyczyły pracy w zespole, predyspozycji osobowych, wewnętrznych problemów młodzieży i presji środowiskowej, wywołujących dysfunkcje społeczne. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach praktycznych w Collegium Anatomicum, przygotowanych przez pracowników naukowych Katedry Nauk Medycznych oraz studentów V roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

      Zajęcia pod hasłem „8 metrów w głąb”, dotyczyły preparowania i izolowania organów, analizy anatomicznej i porównawczej ich budowy. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów, były jednocześnie sprawdzeniem wiedzy teoretycznej w praktyce. Zajęcia przeprowadzone w salach wykładowych i prosektoryjnych, były dla uczniów ogromną motywacją w dążeniu do  poszerzania wiedzy kierunkowej. 

     Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom naukowym UM Lublin oraz pani Joannie Tęsny za organizację zajęć dla uczniów naszego liceum na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.  Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Nadchodzące wydarzenia
  1. Wiosenna przerwa świąteczna

    marzec 28 - kwiecień 2
Skip to content