Wyjazd do Teatru Studio Buffo na musical „Metro”

W dniu 29 stycznia uczniowie klas 2c2e i 3b wraz z wychowawcami: p. Danutą Majewską, p. Wiesławą Grudzieńi p. Katarzyną Szczerbińską brali udział w wycieczce szkolnej do Teatru Studio Buffo w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie musicalu „Metro”, który, mimo iż wystawiany od 1991 roku, niezmiennie cieszy się zainteresowaniem milionów widzów. Odwołuje się do problemów zawsze aktualnych; marzeń o zrobieniu kariery scenicznej, o śpiewaniu, tańcu, życiu artystycznym, realizacji pasji.

Bohaterami musicalu „Metro” są młodzi ludzie opowiadający swoje historie. Jest między innymi dziewczyna na gigancie, która chce zwrócić na siebie uwagę bliskich, jest była chórzystka marząca o roli w teatrze. Są młodzi ludzie zbuntowani przeciw dorosłym. Chcą żyć inaczej niż ich rodzice, dążą do rozwijania swoich pasji. Przyjeżdżają do dużego miasta, by wziąć udział w castingu. Wierzą w siebie i w możliwość osiągnięcia sukcesu. Niestety okazuje się, że droga do realizacji planów nie jest prosta.

„Metro” to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, ale jest to również historia romantycznej miłości. Spektakl zachwyca i wzbudza wiele pozytywnych emocji, które pozostają na długo w pamięci widzów. Na uwagę zasługuje profesjonalizm i zaangażowanie aktorów, których piękne głosy wywołują wzruszenie publiczności. „Metro” nie tylko dostarcza wrażeń estetycznych, ale również skłania do refleksji dotyczącej trudnej sztuki wyboru w dążeniu do realizacji marzeń.

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content