LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

XI edycja konkursu polonistycznego „Język odbiciem Twojej kultury” cz.1

     W dniu 04.03.2020r. odbyła się w LO Nr I im. St. Staszica I część – pisemna XI edycji konkursu polonistycznego „Język odbiciem Twojej kultury” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

 

  

  

     Miło nam poinformować, że konkurs został wpisany na podstawie Zarządzenia Nr 11/2020 Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na listę konkursów, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i mogą być uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym na terenie województwa świętokrzyskiego. Konkurs odbył się pod honorowy patronatem Starosty Ostrowieckiego pani Marzeny Dębniak.

     Konkurs przygotowały panie polonistki Dorota Mączka i Katarzyna Szczerbińska. Za szczególną pomoc w jego organizacji dziękujemy pani Ewie Młodawskiej.

     W murach naszej szkoły gościliśmy 42 uczniów z dziesięciu szkół podstawowych wraz z opiekunami, którym dziękujemy za umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w polonistycznych łamigłówkach. Przywitał gości i życzył powodzenia Pan Dyrektor Dariusz Kaszuba. Zwycięzcy tego etapu przejdą do II części – ustnej, która odbędzie się w dniu 16.03.2020r.

„Trzymamy kciuki!

D. Mączka i K. Szczerbińska

Skip to content