Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

     W piątek, 26 kwietnia 20024 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas IV Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica.

    

Słowami C.K. Norwida („Po to właśnie”) powitała uczniów dyrektor szkoły Dorota Waliszczak

„Czy popiół tylko zostanie i zamęt

Co idzie w przepaść z burzą?(…)

Bo na tej ziemi jesteś po to właśnie

By z ognia zgliszcza

Mógł powstać diament

Wiekuistego zwycięstwa zaranie”

     Uroczystość odbyła się pod hasłem „Ocalić od zapomnienia wspaniałe szkolne wspomnienia” , a rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. O dobry nastrój i doskonałą oprawę artystyczną zadbali uczniowie klas trzecich z wychowawcami: Wiolettą Szymczak, Dariuszem Kaszubą, Katarzyną Wójcik-Nogal, Beatą Kot wraz z utalentowana młodzieżą liceum.

   

     Po występach, filmach przywołujących wspomnienia oraz sondzie przeprowadzonej z uczniami klas maturalnych nastąpił uroczysty moment wręczenia absolwentom świadectw z wyróżnieniem oraz pamiątkowej srebrnej tarczy liceum. Dyplomami i nagrodami zostali uhonorowani uczniowie, którzy osiągnęli wysokie noty w nauce, wpisali się w karty historii ,,Staszica” oraz wykazali się osiągnięciami sportowymi. Warto tu wspomnieć o Weronice Chrabąszcz, która corocznie uzyskiwała najwyższą średnią ocen w szkole oraz Franciszku Sieradzkim, który uzyskał tytuł Finalisty 48. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego oraz Finalisty IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” organizowanego pod patronatem KULu.

 

     Wśród wyróżnionych znaleźli się także Ci, który udzielali się w życiu szkoły, Samorządzie Uczniowskim, realizowali sportowe pasje.

     Chwile wzruszenia towarzyszyły wszystkim obecnym na uroczystości, a zwłaszcza wyróżnionym absolwentom i ich rodzicom. Na uroczystości nie zabrakło listów gratulacyjnych dla rodziców, podziękowań za ich zaangażowanie w życie szkoły.

     Głos zabrała również przedstawicielka klas czwartych – Natalia Adamska, którzy wyraziła podziękowania dyrekcji, wychowawcom, gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie.

     Wszystkim Absolwentom gratulujemy i życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym oraz kolejnych etapach edukacji.

Nadchodzące wydarzenia
  1. wakacje

    czerwiec 22 - sierpień 31
Skip to content